They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

All I Need Is You...

Temat: [ciąża] Dieta kobiety w ciąży

Jeanne, co z tym rumiankiem, bo podałaś go w bezpiecznych i niebezpiecznych? Ja czytałam, że raczej jest zalecany.
Celia , celowo podałam te dwie wersje listy ziół.Chyba nie ma w tej kwestii jednoznacznych zaleceń lub przeciwwskazań.Jedni twierdza tak , a inni inaczej.Myślę , że w tej kwestii najważniejszy jest umiar i rozwaga.Nie sadzę ,żeby po jednej filiżance czy dwóch herbaty z malin lub rumianku nastąpiło poronienie.Jednak na te zioła z drugiej listy warto uważać jednak , bo wchodzą w skład mieszanek , które mają na celu wywołanie miesiączki lub poronienia.

Zioła wywołujące poronienie:

Mięta pieprzowa
Ruta zwyczajna
Tatarak zwyczajny

Zioła wywołujące miesiączkę:

Bobrek
Bukwica zwyczajna
Bylica pospolita
Chaber bławatek
Drapacz lekarski
Kminek zwyczajny
Koper włoski
Lubczyk ogrodowy
Majeranek ogrodowy
Melisa lekarska
Nagietek lekarski
Pietruszka korzeń
Przywrotnik pospolity
Rdest ostrogorzki
Rozmaryn lekarski
Serdecznik pospolity
Szanta zwyczajna
Tasznik pospolity
Wrotycz pospolity
Źródło: life-forum.pl/viewtopic.php?t=246Temat: Babska bolączka
Dyskomfort podczas okresu odczuwa aż 75 kobiet. Najgorzej jest pierwszego dnia. Wtedy dają się we znaki intensywne skurcze, bóle krzyża i w podbrzuszu, nudności. Objawy te mogą się utrzymywać aż do końca miesiączki.

Zanim się zacznie
Z badań wynika, że na trudne miesiączki najczęściej uskarżają się kobiety wrażliwe, pracoholiczki i perfekcjonistki. Są one bardziej podatne na stres, ten zaś:
- zwiększa napięcie mięśni (również macicy) i w efekcie wzmaga ból;
- sprawia, że organizm słabiej reaguje na środki przeciwbólowe;
- wywołuje (nasila) problemy żołądkowe.

Aby nie dać bólowi szans, zadbaj o swoje nerwy. W rozładowaniu napięć pomogą ci:
- muzyka – nie musi to być gotowa relaksacyjna składanka, wystarczy, że w spokoju posłuchasz ulubionych przebojów;
- dieta – powinna poprawiać nastrój. Tak właśnie działają wzmagające produkcję serotoniny węglowodany. Ich bogatym źródłem są: razowy makaron, gruboziarniste pieczywo, kasze i warzywa. Na system nerwowy pozytywnie wpływa także witamina B6. Dostarczają jej np. drożdże, mięso i podroby (zwłaszcza wątróbka), kiełki pszenicy i orzechy włoskie;
- ćwiczenia – spacery, jazda na rowerze, taniec, jogging, aerobik czy pływanie ułatwiają odreagowanie negatywnych emocji i przyzwyczajają mięśnie do pracy. Dzięki temu nie będziesz tak silnie reagować na ich kurczenie się i rozkurczanie.

Uwaga! W ukojeniu nerwów pomagają także zioła. Niektóre mają zarówno działanie uspokajające, jak i lekko rozkurczowe. Bóle będą o wiele łagodniejsze, jeśli na 2–3 dni przed spodziewanym okresem zaczniesz pić napar z korzenia kozłka lekarskiego (waleriana), kwiatu jasnoty białej, nagietka, ziela krwawnika, szyszek chmielu lub ziela dziurawca.

Jak odeprzeć atak?
Teoretycznie najprostszym sposobem na ból jest zażywanie dostępnego bez recepty środka przeciwbólowego. By lek zadziałał i nie wywołał skutków ubocznych, trzeba go odpowiednio dobrać:
- paracetamol (np. Panadol czy Apap) – uaktywnia się po ok. 30 minutach (do godziny) i uśmierza ból przez 4–5 godzin. Mogą go przyjmować osoby o delikatnym żołądku i cierpiące na chorobę wrzodową. Przeciwwskazania to niewydolność wątroby i problemy z nerkami;
- ibuprofen (znajduje się np. w Nurofenie i Ibupromie) – eliminuje ból po 30 minutach. Efekt utrzymuje się do 6 godzin. Niewskazany dla astmatyków i osób cierpiących na chorobę wrzodową;
- diklofenak (jest składnikiem np. Voltarenu Acti) – wchłania się już po ok. 15 minutach. Tłumi ból przez 4 do 6 godzin. Nie wolno go zażywać m.in. przy chorobie wrzodowej i astmie;
- naproksen (np. Naproksen i Aleve) – zaczyna działać po około 30 minutach i uśmierza ból aż przez 12 godzin. Po naproksen nie mogą sięgać chorzy na astmę, osoby z podwyższonym lub wysokim ciśnieniem, zaburzeniami pracy serca, wątroby lub nerek.

Uwaga! By tabletki lepiej zadziałały, w czasie okresu rób sobie ciepłe (ale nie gorące) okłady, a także masaż. Użyj do tego celu odrobiny olejku eukaliptusowego lub rozmarynowego (ma działanie rozkurczające, przejdź także na lekkostrawne menu (gotowany drób, pieczone ryby, ryż). Zrezygnuj zaś z gazowanych napojów, kawy, pikantnych lub smażonych potraw.

Damskie ziółka
Weź równe porcje jasnoty białej, krwawnika i dziurawca. Wymieszaj składniki. Wsyp do szklanki łyżkę suszu, zalej do pełna wrzątkiem, przykryj spodeczkiem i poczekaj 15 minut. Odcedź napar. Pij ciepłe, trzy razy dziennie.

Kiedy do lekarza?
Zdarza się, że dolegliwości sygnalizują też niewłaściwą budowę macicy (np. tyłozgięcie) albo chorobę (np. mięśniaki macicy, endometriozę czy stany zapalne). W takiej sytuacji nie faszeruj się środkami przeciwbólowymi, lecz idź do lekarza. Koniecznie zrób to, jeśli:
- podczas miesiączki tracisz dużo krwi (potrzebujesz więcej niż 6 podpasek dziennie), masz gorączkę albo mdlejesz;
- powtarza się sytuacja, że miesiączka najpierw się spóźnia, a potem jest wyjątkowo bolesna.

Gimnastyka przynosi ulgę
1. Zrób prawą nogą krok do przodu. Ugnij kolano i oprzyj na nim dłonie. Lewą nogę wyprostuj i odwiedź w bok. Nie pochylając tułowia, delikatnie zegnij prawą nogę jeszcze bardziej. Wytrzymaj tak 10–20 sekund. Powoli wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie – tym razem uginając lewą nogę.
2. Usiądź po turecku. Weź w dłonie lekką piłkę lub balon. Unieś ręce w górę, tak byś poczuła, że „wyciąga” ci się tułów. Potem pochyl się jak najdalej w przód. Uwaga! Ramiona z tułowiem powinny tworzyć jedną linię.

Źródło: onet.pl
Źródło: cafemirenium.kylos.pl/viewtopic.php?t=7234


Temat: Jak wygląda aborcja?
metody aborcji


Metody przed zagnieżdżeniem

Określa się tym mianem środki, które doprowadzają do aborcji przed zagnieżdżeniem się zapłodnionej komórki. Dla części osób nie są to metody aborcyjne a antykoncepcyjne. Należą do nich: hormonalna antykoncepcja doustna (zwłaszcza preparaty jednoskładnikowe), wkładka wewnątrzmaciczna oraz tzw. "antykoncepcja kryzysowa", czyli pigułki po stosunku - do 72 godzin (morning-after pills).

Metody po zagnieżdżeniu

Określa się tym mianem środki które doprowadzają do aborcji po zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki. Są to:

* aborcja farmakologiczna, tzw. regulacja miesiączki, leki RU-486, Mifeprex, Methotrexate
* rozszerzenie szyjki macicy i aspiracja (odessanie pod ciśnieniem) lub wyłyżeczkowanie płodu (możliwa w 6-12 tygodniu ciąży),
* aborcja w drugim trymestrze (12-22 tydzieą ciąży) polegająca na wywołaniu akcji skurczowej
* tzw. wczesne cięcie cesarskie.

W zależności od etapu ciąży stosowane są różne metody. Na najwcześniejszym etapie (do dziewiątego tygodnia) zwykle podaje się kobiecie serię środków chemicznych wywołujących poronienie. Chemiczna aborcja (aborcja farmakologiczna) jest używana w 10 % wszystkich aborcji przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Używany jest lek dwuskładnikowy. Dawka pierwsza zawiera lek niszczący lub deformujący zarodek, dawka druga powoduje skurcze macicy i wydalenie produktów ciążowych. Dawka pierwsza zawiera metotreksat lub mifeproston, druga dawka zawiera prostaglandyny w postaci mizoprostolu lub gemeprostu). Mizoprostol jest używany w USA a gemeprost jest używany w UK i w Szwecji. Leki te są skuteczne w pierwszym trymestrze ciąży. Gdy użyte w pierwszych 49 dniach ciąży, 92% kobiet przechodzi poronienie bez konieczności interwencji chirurgicznej. Mizoprostol lub metotreksat mogą być użyte pojedynczo, ale mają niższą skuteczność i na poronienie trzeba czekać do 2 tygodni. W wypadku użycia łatwo dostępnego metotreksatu, dochodzi to poważnej deformacji płodu. W 8% wypadków, gdy farmakologiczna aborcja nie wywołała wydalenia produktów ciążowych, aborcja wymaga dodatkowej interwencji chirurgicznej.

Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek. W nieco bardziej zaawansowanej ciąży często stosowane jest rozczłonkowanie żywego płodu za pomocą szczypiec chirurgicznych.

W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "poród częściowy", nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wbicie z tyłu głowy w rdzeą kręgowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór za pomocą próżniociągu odsysany jest mózg. Metoda ta, legalna w USA od 1973 została zakazana w kwietniu 2007[1].

Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu. W wyniku aborcji metodą wstrzyknięcia roztworu soli stosunkowo często dochodzi do urodzenia żywego, zdolnego do przeżycia płodu. W USA żyje co najmniej kilkanaście osób urodzonych w wyniku nieudanej aborcji tą metodą, z których najbardziej znaną jest Gianna Jessen, obecnie działaczka ruchu pro-life.

Wszystkie powyższe metody aborcji wykonuje się bez znieczulenia płodu, który ze względu na rozwój układu nerwowego być może odczuwa ból - badania nad rozwojem układu nerwowego wskazują, że odczuwanie bólu przez płód pojawia się dopiero w III trymestrze ciąży[2]. Ewentualnie znieczulana jest tylko matka.

Metody tradycyjne zwane bywają spędzaniem płodu, stosowane przez znachorów oraz przez same kobiety lub ich partnerów, polegają na podawaniu mniej lub bardziej trujących ziół, długotrwałym podskakiwaniu czy biciu po brzuchu ciężarnej. W skrajnych przypadkach zdarzały się przypadki rodzenia do klozetu


Wikipedia/google się kłania
To ostatnie zdanie jest makabryczne, nie bardziej niż sama aborcja
Źródło: pogadajznami.pl/viewtopic.php?t=3098