They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

All I Need Is You...

Temat: Prison Break

A słyszałam o takim serialu... a może to był film.... <kto wie??> żepewien więzień skazany na śmierć był w więzieniu był prześladowany przez policjantów... nie jestem pewna ale chyba dlatego, że był czarny..... i na tej karze śmierci [w USA kara śmierci wykonywana wtedy a nie wiem czy nadal jest przez krzesło elektryczne] zamiast gąbki namoczonej miał suchą.... A jak wiadomo! jak masz mokrą gąkbe cierpisz mniej.... [podtekst?]

To jest film "Zielona mila" na podstawie powieści Stephen'a King'a o tym samym tytule A reżysera nie pamiętam. Prześladowany... czy ja wiem... Obejrzyj to się przekonasz o co chodzi. Osobiście polecam!

edytowany...tego samego dnia (co za różnica )

Doszly mnie sluchy, że moja wypowiedź ma zabarwienie naszprycowane negatywnymi emocjami oddziałującymi na umysł czytającego tąż oto wypowiedź:) A więc: moge powiedzieć o co chodzi w tym filmie(chociaż niewiele pamiętam sam:P), ale myślę, że to popsułoby przyjemność z oglądania A i proszę tych co nie oglądali Prison Break'a a mają taki zamiar o nieczytanie streszczeń, bo nie oddadzą tego co w serialu a i również też mogą popsuć radość którą można czerpać z oglądania tegąż serialu Zresztą: Wolna wola! Pozdrawiam serdecznie
Źródło: krolowka.yoyo.pl/forum/viewtopic.php?t=784Temat: NAsze lektury cd.

Streszczenie mnie trochę zaniepokoiło. Obawiam się, że bedzie ciut wydumana

Bardzo mocno trąci Zieloną Milą.
Jedna ze słabszych książek J.P
Źródło: maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=22424


Temat: Ulubione książki
No dobra, trza rozbudować swoją kilka stron wcześniej wrzuconą listę.
Książki, które polecam z całej siły:

- wspomniany już niejednokrotnie "Rok 1984" G. Orwella
- "Paragraf 22" J. Hellera
- "Ferdydurke" Gombrowicza - czy tylko dla mnie była taka ciężka? Mimo wszystko, naprawdę warto przeczytać.
- "Pachnidło" P. Suskinda
- "Buszujący w zbożu" J. Salingera
- "Ostatni akord" i "Doktorzy" E. Segala ( ). Przyznam się, że innych jego książek jeszcze nie czytałam, bo streszczenia średnio przypadły mi do gustu. Ale może Wy się wypowiecie, jeśli je znacie..?
- "Wyznania gejszy" A. Goldena
- troszkę Kinga, najbardziej przypadł mi do gustu "Sklepik z marzeniami" i "Zielona mila"
- "Germinal" E. Zoli - skońćzyłam czytać przedwczoraj, do tej pory nie mogę się otrząsnąć - surowa, niekiedy brutalna, ale prawdziwa
- wszystko, co sienkiewiczowskie - Trylogia, "Krzyżacy", "Quo vadis" - mogę czytać bez przerwy
- literatura obozowa - nie umiem wymienić kilku konkretnych pozycji, wszystkie są podobnie przejmujące
- "Oddział chorych na raka" Sołżenicyna - chyba jeszcze nie czytałam książki z tak czarnym zakończeniem.

A czy jest tu ktoś, kto były w stanie skutecznie przekonać mnie do przeczytania "Moby Dicka"? Leży na stosie książek czytających na przeczytanie, ale cały czas odkładam go na sam dół... Znam wiele bardzo sprzecznych opinii na jego temat i jakoś nie mogę się za to zabrać. dnia Pią 7:45, 30 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: housemd.fora.pl/a/a,348.html


Temat: Co ostatnio oglądaliście?
Zmierzch
Gdybym poszła sama, zanudziłabym się na śmierć, zasnęłabym i w ogóle żałowała przez najbliższe dwa tygodnie dwudziestu złotych wydanych na bilet. Miło, że wybrałam się z przyjaciółką, toteż dla zabawy wyłapywałyśmy najgłupsze momenty filmu i przyznać trzeba, że było ich sporo.
Nie mam zielonego pojęcia, czy ktoś, kto wybrałby się na Zmierzch nie czytając wcześniej książki, zrozumiałby coś z tego filmu; ja w sumie pierwszą część sagi Meyer przeczytałam dwa razy (i wciąż nie mogę się nadziwić, jak tak średnia książka może okazać się tak wciągającą), a fabuła filmowa stanowiła dla mnie jeden wielki chaos, toteż naprawdę, jeżeli miałabym opowiedzieć, co działo się po kolei, rany, nawet bym nie umiała opowiedzieć. Treść książki miała z tym amerykańskim dzieUkiem tyle wspólnego, co ja z geniuszem matematycznym, to znaczy to, że Bella nazywała się Bella, a Edward był Edwardem.
Tak, oczywiście przesadzam, aczkolwiek strasznie wszystko poplątali, poprzeinaczali i ogólnie miałam wrażenie, że scenarzysta z reżyserem przeczytali streszczenie książki na wiki i w dodatku w złej kolejności.
Gra aktorów jest po prostu dosyć przeciętna, jeżeli nie wręcz słaba, a bohaterowie drugoplanowi stanowią momentami bardzo, bardzo bezpłciowe i nudne tło.
Fajnie, że na napisach puścili Radioheadów. Miło było posłuchać 15 Step. No i łał, nawet wcisnęli Muse'a, oczywiście nic superspecjalnego, bo Supermassive Black Hole, ale zawsze coś.

PS. Edward był koszmarny. Pattinson od początku wydawał się zbyt mało idealny na Edwarda (w sumie to nawet jest średnio przystojny), myślałam, że Ameryka naprawdę ma w czym wybierać, a tu proszę, jak zawsze głupio dobrani aktorzy (Jasper i jego beznadziejnie wyglądająca mina, jakby na widok człowiekia miał zwymiotować, wiecznie rozeźlona Rosalie i napakowany Emmet-niemowa - pamiętacie jego stwierdzenie na zwiastunie Edward, she's not one of us? - no to już wiecie, że nawet tego nie mówi, tylko chrząka, śmieje się, albo krzyczy; ogólnie Cullenowie stanowią dziesiąty plan tego filmu, Alice odzywa się tam, nie wiem, może z pięć razy).

Nie spodziewałam się dzieła roku, w sumie na taki poziom filmu się nastawiałam, no i tym sposobem nie rozczarowałam się zarówno pozytywnie, jak i negatywne.
Źródło: saphira.xgame.pl/viewtopic.php?t=28


Temat: Kara śmierci

A ja odpowiadam Wam na to tekstem Wojciecha Jaskuła " Przeciwko karze głównej" link . ;->
Łomatko, toż to stek bzdur! To ma się nazywać racjonalizm?

Na początku przeczytałem
Kary (śmierci, przyp. ja) wątpliwej moralnie, etycznie. Już chciałem zrezygnować z dalszego czytania, ale przełamałem się

Autor na początku czyny karane śmiercią nazywa "bestialskimi, bez żadnego podłoża racjonalnego". Mimo to żąda humanitarnego traktowania oprawców
Czy efektu uniemożliwienia dokonania ponownej zbrodni nie można osiągnąć innymi środkami, bardziej humanitarnymi?


Autor tekstu: Wojciech Jaskuła; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4746
Czy stosowanie kary śmierci doprowadzi do zmniejszenia liczby zbrodni? Czy wreszcie dla człowieka, który kieruje się dekalogiem, któremu zapewne nie trzeba przypominać o czym mówi piąte przekazanie, godzi nawoływać się do wymierzania w takiej formie sprawiedliwości?

Odpowiedzi polecam szukać w dwóch wcześniejszych felietonach


Zwolennicy kary śmierci stanowią zdecydowaną większość w jakichkolwiek sondażach przeprowadzanych przez środki opinii publicznej. Warto podkreślić, że tą grupą społeczną kierują raczej emocje niż zdroworozsądkowa kalkulacja. Już takie podejście świadczy o tym, że trudno będzie tej części społeczeństwa obiektywnie ustosunkować się do kary śmierci.
WTF?? Temu panu już dziękujemy

Nie mam pojęcia po co w dalszej części autor przytacza myśl Cesare Beccarii. Jaki to ma związek z tematem? Hydroleksykografię można uprawiać w gimnazjalnym wypracowaniach, nie w felietonach dotykających takich poważnych spraw.

Sprawca działający w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego nie będzie zważał na to, czy za dokonany czyn będzie groziła mu kara śmierci. Po drugie sprawca na miejsce przestępstwa nie udaję się z kodeksem karnym pod pachą. Zamierzając dokonać włamania nie musi jednocześnie planować morderstwa. Dokonanie morderstwa w tej sytuacji może być splotem określonych zdarzeń i będzie zupełnie nieuzależnione od istnienia bądź nie istnienia kary śmierci.
Patrz felieton JKM

Powoływanie się na stanowisko opinii publicznej jest ostatnim ważnym argumentem jaki w swoich rękach posiadają zwolennicy kary śmierci. Ciekawostkę stanowi fakt, że większości krajów w których społeczeństwo opowiadało się za utrzymaniem kary śmierci, kara ta została zniesiona. Jak widać więc nie zawsze dążenia społeczności są uwzględniane przez sprawujących władzę, a poza tym większość nie zawsze musi mieć rację.
No masz, ot socdemokracja

Moralne aspekty kary śmierci- JKM


Poza tym, celem kary powinno być danie sprawcy możliwości, czasu na zrozumienie swojego błędu. Natomiast w przypadku zastosowania kary śmierci sprawca takiej możliwości mieć nie będzie. W doktrynie podkreśla się, że zgodnie z ideą humanitaryzmu poprawa sprawcy jest możliwa nawet w najbardziej drastycznych przypadkach.
OMG, można w ogóle napisać coś głupszego w tym temacie?


Zwolennikom kary śmierci polecam lekturę powieści Stephena Kinga Zielona Mila, którą to powieść należy określić jako wielki manifest przeciwko karze śmierci. (dalej małe streszczenie - przyp. ja)
Właśnie widzę, że autor żyje w świecie fikcji literackiej


Nieużyteczność kary śmierci ma szerszy aspekt. Chodzi mianowicie o to, że nie tylko nie wpływa na obniżenie stopnia przestępczości, ale również, co jest warte podkreślenia, ma negatywny wpływ na kulturę społeczną. Przyzwyczają się bowiem społeczeństwo do zabójstw w pełnym majestacie prawa.
WYBITNA bzdura. Do felietonu p. Korwina


Wydaje się, że dzisiaj żyjąc w społeczeństwie o tak wysokim rozwoju cywilizacyjnym nie można dążyć do rozwiązywania problemów za pomocą tak prymitywnych środków jak kara śmierci.
Autor jako lewus pod hasłem "wysoki rozwój cywilizacyjny" upatruje w tym wypadku ochronę praw zabójcy. Bezbłędnie odnotowuje to felieton nadesłany przez Paula.


Chcąc jednym zdaniem podsumować nieracjonalność istnienia i stosowania kary śmierci można powiedzieć, że życie ludzkie jest wartością najwyższą i nikt nie ma prawa decydować o jego zakończeniu. Jeden człowiek nie ma prawa odbierać drugiemu życia. Tym bardziej nie może tego dokonywać państwo
Szef mafii może, głowa państwa nie (Korwin po raz wtóry).

Artukuł nie wywarł na mnie większego wrażenia. Bardziej boli, że socjaluchy mienią się racjonalistami
Źródło: narkoza.pl/viewtopic.php?t=727


Temat: Aktualne Oferty Pracy PUP w Radzyniu Podlaskim
KIEROWNIKA SKLEPU
NR REF. RA-KR

OCZEKIWANIA:
umiejętność kierowania sklepem, personelem, doświadczenie na ww. stanowisku, kreatywność, uczciwość, zaangażowanie, dyspozycycjność

PREFERENCJE:
osoby z doświadczeniem zawodowym i wykształceniem kierunkowym

KASJERÓW - SPRZEDAWCÓW
NR REF. RA-KS

do działów: mięsny, spożywczy, przemysłowy


MAGAZYNIERÓW
NR REF. RA-MP


PRACOWNICY STACJI PALIW
NR REF. RA-SP

mile widziane PANIE
OFERTY (CV + zdjęcie + list motywacyjny) należy przesłać pod adres:

PHU "TOPAZ" ul. Kolejowa 8B
08-300 Sokołów Podlaski

lub e-mail: tburzynski@topaz.home.pl

KONIECZNIE PODAJ NUMER REFERENCYJNY!

[ Dodano: 2008-08-15, 17:31 ]
REPREZENTANT FIRMY
na tereny:
Katowice, Rybnik, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Tuchola,
Chojnice, Kraków, Radomsko, Radom, Leszno, Konin,
Poznań, Trójmiasto, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
Lublin, Biała Podlaska, Radzyń Podlaski, Białystok
Jeżeli:
czujesz, że będziesz efektywny we współpracy z klientami biznesowymi
lub możesz się już pochwalić sukcesami w tym zakresie
potrafisz sobie wyznaczyć ambitne cele i wytrwale dążyc do ich realizacji
czerpiesz satysfakcję z nawiązywania relacji z ludźmi
szukasz miejsca, w którym będziesz mógł rozwijać swój talent
sprawnie jeździsz samochodem
Możemy Ci zaoferować:
atrakcyjne zarobki: podstawa + premia wynikająca z efektów pracy
indywidualną ścieżkę rozwoju Twoich kompetencji
szkolenia i warsztaty rozwijające Twoje kompetencje osobiste i profesjonalne
narzędzia pracy umożliwiające realizację celów: samochód, telefon służbowy
Katowice, Rybnik, Bielsko Biała: rf@katowice.biuroplus.pl
Bydgoszcz, Tuchola, Chojnice: rf@bydgoszcz.biuroplus.pl
Kraków: rf@krakow.biuroplus.pl
Radomsko: rf@czestochowa.biuroplus.pl
Radom: rf@radom.biuroplus.pl
Leszno, Konin, Poznań, Trójmiasto: rf@poznan.biuroplus.pl
Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski: rf@zielonagora.biuroplus.pl
Lublin, Biała Podlaska, Radzyń Podlaski: rf@stalowawola.biuroplus.pl
Białystok: rf@bialystok.biuroplus.pl
Dowiedz się więcej o naszej firmie: www.biuroplus.pl

Oferta pochodzi z dnia:14.08.2008r

[ Dodano: 2008-08-15, 17:35 ]
FPP Grupa

Poszukujemy osób na stanowisko:

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY
Miejsce pracy: Lublin, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska, Łuków
Region: lubelskie
Nr referencyjny: Lublin/PH

Opis stanowiska:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za realizację planu sprzedaży, aktywne pozyskiwanie klientów, kreowanie pozytywnego wizerunku firmy na rynku.

Charakter pracy: praca w terenie , samodzielne pozyskiwanie klietnów


Wymagania:


Minimum średnie wykształcenie, mile widziane wyższe
Mile widziane doświadczenie w sprzedaży w branżach: telekomunikacyjnej, finansowej, budowlanej, medycznej
Gotowość do pracy w terenie i aktywnego pozyskiwania klientów
Nastawienie na realizację celów
Umiejętność obsługi komputera
Prawo jazdy kat.B
Komunikatywność, samodzielność, motywacja


Oferujemy:


Umowę o pracę, pakiet socjalny
Stałe wynagrodzenie miesięczne, prowizję uwarunkowaną wynikami sprzedaży
Samochód służbowy
Telefon komórkowy
Komputer
Profesjonalne szkolenia
Możliwości rozwoju i awansu
Pracę w stabilnej firmie


Oferty (cv i list motywacyjny) proszę kierować na jeden z podanych niżej adresów, z zaznaczeniem numeru referencyjnego czyli w jakiej miejscowości kandydat chce podjąć prace:

lublin@fppgrupa.com

Prosimy o załączanie zdjęć w cv niewiększych niż 500 KB.


Informujemy, że skontaktujemy się z kandydatami telefonicznie w celu doprecyzowania danych zawartych w CV.

Prosimy także o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)".

14.08.2008r

[ Dodano: 2008-08-15, 17:36 ]
Streszczenie
Stanowisko: Pracownik biurowy [Zawód szkolny: Technik prac biurowych]
Opis: Zakres obowiązków: tłumaczenie ofert oraz umów; Typ wykształcenia: brak
Data rozpoczęcia pracy: 01/10/2008
Lokalizacja
Państwo: Polska
Region : Lubelskie
Wynagrodzenie / Umowa
Minimalne wynagrodzenie: 1,400.00
Waluta wynagrodzenia: złoty polski
Podatek od wynagrodzenia: brutto
System wynagradzania: miesięczny
Liczba godzin w tygodniu: 40
Rodzaj umowy: PRACA CZASOWA + PEŁNY WYMIAR GODZIN
Dodatki
Zapewnienie zakwaterowania: Nie
Zapewnienie wyżywienia: Nie
Koszty podróży: Nie
Wymagania
Wymagane wykształcenie: Edukacja obowiązkowa / wprowadzenie do zawodu
Wymagane kwalifikacje zawodowe: Nie
Wymagane doświadczenie: od 2 do 5 lat
Pracodawca
Nazwa: Spółdzielcza Mleczarnia "SPOMLEK"
Adres: Kleeberga 12, 21300 Radzyń Podlaski
Nr telefonu: 0833511423
Informacje: Kozak Małgorzata
Zgłoszenia
Zgłoszenia: Kontakt bezpośrednio do Pracodawcy (patrz dane Pracodawcy); Wymagane dokumenty: cv; Jezyk aplikacji: polski
Termin składania podań: 18/08/2008
Inne informacje
Liczba stanowisk: 2
Data publikacji: 12/08/2008
Data ostatniej modyfikacji: 12/08/2008

Kod ISCO: 4190
Krajowy nr ref.: 06150@StPr/08/0304
Kod Nace: 15.51

[ Dodano: 2008-08-15, 17:50 ]
Opis pracy: Rompol Ryszard Dzyr. Kontakt: Zieliński Marek, tel. 083 4131789, ul. Warszawska 24 Radzyń Podlaski

Przeznaczenie: Praca w sklepie z artykułami metalowymi. Wynagrodzenie od 1300zł brutto.

Wymiar etatu: 1

Wymagania:
Wykształcenie średnie.Umiejętność obsługi komputera.komunikatywność.
Źródło: radzyn.com/forum/viewtopic.php?t=139